Klocki magnetyczne jako przykład nowoczesnej i angażującej zabawki dla dzieci

Zabawy klockami były niezwykle popularne już od dawnych lat i nic w tej kwestii się nie zmienia. Przez kolejne dekady prym wiodły przede wszystkim klocki Lego, które zdobyły rzesze wiernych fanów zarówno wśród dzieci, jak i ich rodziców. Teraz nowym pomysłem, który również spotyka się z niezwykle pozytywnym odbiorem, są klocki magnetyczne.

Klockami lubi bawić się w zasadzie każde dziecko w swoich najmłodszych latach rozwoju, nawet jeśli nie do końca rozumie jeszcze, jak się go używa. Na początku może nimi rzucać niczym piłką od kosza, toczyć je niczym kręgle czy też po prostu zachwycać się ich kształtem. Z czasem jednak zaczyna rozumieć ich funkcje i wyobraża sobie je jako wspaniałe konstrukcje wprost z głębokich szczelin wyobraźni i swoje efektowne plany próbuje wcielać w życie.

W klockach zamontowanych jest po kilkanaście magnesów, które zapewniają względną trwałość zbudowanych konstrukcji. Najczęstszy zestaw to ponad 100 klocków o czterech różnych kształtach, ale są coraz nowsze propozycje, oferujące jeszcze większą różnorodność i zwiększające poziom trudności kontstruowania. Jakie cechy pozwalają rozwijać klocki? Przede wszystkim wspomnianą już wcześniej wyobraźnie – nie ma takiej konstrukcji, której nie da się zbudować, wystarczy tylko ją wymyślić i stworzyć odpowiednią konstrukcję.

Jednocześnie poprawi także koordynację i orientację przestrzenną dziecka, które będzie musiało dopasowywać klocki według pewnego wzorca.