Szachy i warcaby jako pomysł na zabawę dla dziecka

Ciężko znaleźć dziecku atrakcyjną zabawkę, szczególnie gdy mamy ograniczony budżet i nie jesteśmy w stanie wydawać kilkuset złotych miesięcznie na kolejne atrakcje dla naszych malców. Dlatego warto sprawdzić stare i sprawdzone gry, które doskonale sprawdzą się jako zabawki na dłuższy czas, jeśli tylko uda nam się je odpowiedni przedstawić naszym dzieciom.

Jedna z nich to warcaby, kierowana głównie do młodszych osób. Jej ogromną zaletą są proste zasady – pionki mają ograniczone ruchy, a mimo to dają ogromne możliwości zabawy i różnych kombinacji na planszy, które powinny zaangażować dziecko.

Nasz syn czy też córka szybko powinni załapać o co chodzi i czerpać satysfakcję z rywalizacji. Rozgrywką dla starszych i bardziej rozwiniętych dzieci mogą być szachy.

Wymagają znacznie większego zaangażowania i inteligencji, ale mogą dać równie wiele satysfakcji ze zwycięstwa czy kolejnych udanych ruchów. Ogromną zaletą szachów jest to, że rozwijają inteligencję naszego dziecka – uczy się ono planować swoje kolejne ruchy, a jednocześnie przewidywać posunięcia przeciwnika i nie dać się przy tym zaskoczyć.

Mocnym plusem obu gier jest ich cena. To przecież jednorazowy zakup, który może służyć na długi czas naszym dzieciom, a kto wie, może pozwoli rozbudzić w nich pasję do szachów i już niedługo zapiszą się na bardziej profesjonalne lekcje? Dodatkowo to zawsze okazja do spędzenia czasu ze swoim dzieckiem, a nie wszystkie zabawki dają taką możliwość.