Szachy mogą być zabawką dla dzieci

Szachy mogą być najlepszą zabawką dla Twojego dziecka, jaką jesteś sobie w stanie wymarzyć. Wbrew pozorom to nie tylko nudna gra dla dorosłych, ale także doskonały sposób na zainteresowanie dla dziecka, a być może także wytworzenie pasji.

Szachy nie tylko mogą być zabawą, ale do tego być zabawą doskonałą. Nie ma chyba innej gry, która tak bardzo rozwija inteligencję jak szachy.

To nie tylko zwykłe przesuwanie figur, ale staranie się o zaszachowanie przeciwnika każdym kolejnym ruchem. Tutaj dziecko nie tylko musi myśleć o swoich następnych poczynaniach, ale także przewidywać to, co zrobi jego rywal.

Dlatego też szachy uważane są za grę pouczającą i po poznaniu zasad za wciągające rozrywkę. Problemem jest to, że w szachach trzeba mieć przeciwnika, a to nie zawsze jest możliwe, żebyśmy mogli grać z naszymi dzieckiem wtedy, kiedy ono tego chce.

Tutaj jednak z pomocą przychodzi internet – na wielu stronach można już mierzyć się w szachy z przeciwnikami z innego krańca świata i sprawdzać swoje umiejętności na tle różnych przeciwników. Są także wersje szachów, gdzie nasze wyzwanie podejmuje komputer, a od naszej decyzji i wyboru poziomu trudności zależy, jak dobrym i wymagającym będzie rywalem.

No i przede wszystkim pamiętajmy, że szachy to gra królewska. Umiejętność gry uważana jest za przywilej i swego rodzaju wyznacznik inteligencji.

Dodatkowo jest to także umiejętność, która może przydać się dziecku w przyszłości, chociażby w szachowych bojach na studiach.